ks-dr-rafal-ostrowski-400x400px

ks. dr Rafał Ostrowski

Posted on

ks. dr Rafał Ostrowski

Ks. dr Rafał Ostrowski jest księdzem katolickim Archidiecezji Poznańskiej. Ksiądz Abp Stanisław Gądecki skierował go do opieki nad Duszpasterstwem Przedsiębiorców i Pracodawców Talent w Archidiecezji Poznańskiej. Jest pomysłodawcą i współorganizatorem Konferencji Przedsiębiorców Katolickich 'Bóg, Rodzina, Firma, Hojność'. Należy do Stowarzyszenia Biblistów Polskich oraz Stowarzyszenia im. Romana Brandstaettera. Prowadził wiele rekolekcji dla przedsiębiorców. Jest twórcą filmów katechetycznych przygotowujących do obchodu wielkiego jubileuszu 1050 - lecia chrztu Polski oraz od lat prowadzi swój kanał na YouTube. Wykładał Biblię na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest współzałożycielem fundacji wspierającej ludzi ubogich. Przez lata głosił z zapałem wiele rekolekcji młodzieżowych, które inspirowały do twórczego i dynamicznego życia.

Owocem jego zainteresowań rozwojem osobistym i przedsiębiorczością są nowoczesne aktywne rekolekcje skierowane do ludzi przedsiębiorczych.
Stawia sobie za cel głoszenie wiary w Jezusa Chrystusa oraz pomoc ludziom w pracy nad sobą. Pokazuje, że najgłębszym uzasadnieniem rozwoju osobistego jest sam Bóg i wierzy, że wspiera On każdego w pełnej realizacji jego potencjału.